.
ZŠ TRÁVNÍK JE O2 CHYTRÁ ŠKOLA

Učíme se s VŠEVĚDEM

Vážení rodiče,
našeho online VŠEVĚDa už jste možná zaregistrovali. O co jde?

Ve škole pro Vás i Vaše děti vyvíjíme systém online testovacích úloh, na kterých si děti mohou ověřovat své vědomosti a také získávat nové.
Testové úlohy vznikají v rámci projektu O2 Chytrá škola, kde jsme se stali pilotní školou. Snahou naší i tohoto projektu je učit děti moderněji a vzdělávání více přizpůsobovat současnému životu. Svět se změnil a změnil se také náš přístup k informacím i způsobu, jak je získávat. Nedílnou součástí tohoto procesu jsou samozřejmě moderní technologie, se kterými se snažíme učit děti pracovat, a to v kontrolovaném prostředí, v němž můžeme věnovat velkou pozornost také bezpečnosti, respektive prevenci.

Práce s technologickými nástroji by samozřejmě neměla vytlačit dříve používané metody, které jsou ověřené léty praxe, ale měla by je funkčně doplnit. Důraz klademe především na efektivní používání technologií - tedy jejich používání s mírou a jen tam, kde jsou opravdovým přínosem. A o to se snažíme také s VŠEVĚDem. Při školní práci je to nástroj, který nám např. pomáhá lépe diferencovat třídu. Část dětí si může ověřovat své znalosti pod kontrolou VŠEVĚDa, zatímco zbytku dětí se o to intenzivněji věnuje učitel. Děti jsou při práci s online technologiemi velmi motivované. Při skupinové práci se snaží dosáhnout co nejlepšího výsledku, proto si při řešení úkolů pomáhají a vzájemně si vysvětlují, proč je ta, nebo ta odpověď správná. Učí se tak navzájem. Efekt takové práce je mnohonásobný.Učení se s VŠEVĚDEM už si vyzkoušeli žáci na 1. i 2. stupni a všichni se shodli na tom, že tento způsob učení je zábavný a přínosný.

VŠEVĚD může být ale také velmi užitečným pomocníkem pro Vás doma. Vaše dítě se může na školu připravovat samostatněji. Testové úlohy se automaticky vyhodnocují, takže jednoduše zjistíte, jak na tom Vaše dítě je, co se mu daří a co ne. Vzhledem k tomu, že řešení úloh je komentované, má šanci si mezery v učivu samostatně doplnit.

Vývoj testovacího systému jsme zahájili poměrně nedávno, ale už teď si můžete vyzkoušet 95 testů s více než 7 500 otázkami. A další neustále přibývají!

Cvičení můžete testovat na počítači i na tabletu.

Přejeme Vám ať se Vám při plnění úkolů daří!

Budeme rádi za jakékoli podněty ;-)